drukarnia tekstylna eliteprint

Druk DTF – jakie projekty pozwala zrealizować?

Tworzenie estetycznych i skomplikowanych wzorów na tekstyliach wykonać można na wiele różnych sposobów. Umożliwiają to różnorodne techniki druku na materiałach. Coraz większą popularność zyskuje nadruk DTF (direct-to-film). Na czym polega ta technika? Jakie projekty pozwala zrealizować?

Druk DTF – na czym polega?

Druk DTF to technika polegająca na wydrukowaniu projektu na folii, używając specjalistycznej drukarki oraz atramentu, a następnie posypaniu go odpowiednim proszkiem. Kolejnym krokiem jest wygrzanie projektu w piecu. Ostatni krok to umieszczenie folii z wypalonym wzorem na ubraniu i wprasowanie termiczne w konkretnej temperaturze i pod odpowiednim naciskiem. Taki proces pozwala związać atrament z tkaniną i stworzyć długotrwały nadruk.

Druk DTF – jakie projekty pozwala zrealizować?

Technologia DTF pozwala przenosić grafikę na dowolne tkaniny, dzięki czemu producenci często wykorzystują tę metodę druku do utworzenia szerokiej gamy akcesoriów i ubrań. Druk DTF pozwala zrealizować projekty na tekstyliach takich jak:

  • koszulki – pomysłowy nadruk na koszulce jest ponadczasowym trendem. Często umieszcza się na nich slogany, zdjęcia czy inne grafiki. Transfer DTF daje możliwość nadruku dowolnego wzoru, zachowując jednocześnie wysoką jakość, co jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku zdjęć;
  • fartuszki – na popularności zyskują także fartuszki z nadrukiem. Technika DTF pozwala stworzyć kolorowe i oryginalne wzory, które z pewnością wyróżnią każdego kucharza, kelnera czy barmana. Co ważne, transfer DTF jest gwarancją wysokiej odporności nadruku na zabrudzenia. Łącząc go z wytrzymałą tkaniną, otrzymać można wyjątkowo stylowy produkt, który znajdujące się pod nim ubranie,
  • torby – druk DTF jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia personalizowanych toreb bawełnianych, które są niezwykle skutecznym gadżetem reklamowym. Torby są także bardzo praktyczne, a technologia DTF sprawia, że charakteryzują się wysoką jakością i możliwością stworzenia niepowtarzalnych wzorów.

Wyżej wymienione produkty to jedynie kilka propozycji na wykorzystanie druku DTF. Za jego pomocą można zrealizować także projekty na woreczkach na biżuterię, kosmetyczkach czy bawełnianych workoplecakach. Nadruk wykonany metodą DTF świetnie sprawdzi się również na spodniach oraz bluzach.

Drukarnia sublimacyjna
Elite WorldPrint
95-054 Wola Zaradzyńska
ul. Mjr Hubala 108