Projekt 2.3.5 PO IR Design dla Przedsiębiorców

AJP COMPANY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pn. „Opracowanie projektu wzorniczego oraz wdrożenie do produkcji kolekcji ubrań sportowych wykonanych z surowców zawierających włókna funkcyjne”. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw, poddziałanie 2.3.5 Design dla przedsiębiorców.

Krótki opis projektu:

Przedmiotem projektu jest opracowanie nowego projektu wzorniczego kolekcji funkcjonalnych ubrań sportowych dynamicznie wspierających aktywność sportową i turystyczną. W kolekcji zostaną wykorzystane drukowane techniką cyfrową pośrednią (transfer sublimacyjny) dzianiny z funkcyjnymi włóknami Coolmax, które odciągają wilgoć od skóry do zewnętrznej warstwy materiału i są odporne na promienie UV, Thermolite, które magazynują ciepło nawet, gdy są mokre, szybko wysychają oraz posiadają doskonałe właściwości oddychające, Tactel, które wysychają do 8 razy szybciej niż bawełna, i są 3 krotnie bardziej wytrzymałe od włókien pochodzenia naturalnego.

Kolekcja odzieży dedykowana jest osobom czynnie i amatorsko uprawiającym sport, a także turystykę outdoorową, a wykonana będzie w duchu masowej kastomizacji, ze względu na możliwości jakie oferuje druk transferowy (możliwość personalizacji zadruku, bez zwiększenia kosztów).

Projekt wzorniczy obejmuje stworzenie kolekcji ubrań aktywnie eliminujących wodę (pot, opady), utrzymujących ciepło (w niskich temperaturach) i zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza podczas wysiłku (warunki zewnętrzne i wewnętrzne)

Rodzaj usług doradczych:

  1. Stworzenie strategii działań niezbędnych do opracowania kolekcji ubrań.
  2. Opracowanie i przygotowanie kolekcji ubrań funkcyjnych przeznaczonych do aktywności fizycznej w salach treningowych i warunkach zewnętrznych. W skład kolekcji wchodzić będzie linia bielizny termoaktywnej i linia odzieży wierzchniej. Tematyka wzorów (kolorystyka, motywy druków) będzie spersonalizowana pod grupy odbiorców (aktywności sportowe) z elementami do indywidualnej aranżacji przez zamawiających.
  3. Zakup środków trwałych – maszyn niezbędnych do spełnienia zasad masowej kastomizacji, czyli plotera sublimacyjnego i kalandra do transferu wzoru z papieru transferowego na podłoże tekstylne.

Cele projektu:

Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie do praktyki gospodarczej kolekcji odzieży funkcyjnej przeznaczonej dla różnych aktywności sportowych i turystycznych.

Rezultatem projektu będzie nowa wzorniczo kolekcja odzieży dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży (uszyta na zlecenie AJP w szwalniach w regionie) charakteryzująca się:

-zgodnością z trendami modowymi w sektorze odzieży sportowej,

-walorami funkcyjnymi wynikającymi z zastosowania dzianin z włóknem Coolmax, Thermolite i Tactel

-zgodnością z zasadami masowej kastomizacji (personalizacja motywów drukowanych)

Kolekcja odzieży sportowej zostanie wdrożona do własnej działalności gospodarczej Wnioskodawcy (będzie on jej producentem) pod własną marką, w wyniku czego zaoferuje innowacyjny, o modnym designie produkt, zgodny z oczekiwaniami rynku detalicznego, na którym obecnie Spółka nie prowadzi sprzedaży.

Planowane efekty:

  • Liczba wdrożonych nowych projektów wzorniczych: 1

 

wartość projektu (wydatki kwalifikowane): 1 153 000.00 PLN

wkład Funduszy Europejskich: 681 850.00 PLN

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem